پاکسازی پوست

پاکسازی پوست، روشی برای مراقبت پوستی میباشد. بعضی ها برای انجام پاکسازی پوست به مراکز و کلینیک های زیبایی مراجه میکنند و بعضی افراد هم از روش های خانگی استفاده میکنند و در منزل کار پاکسازی پوست خود را انجام میدهند، برخی از کلینیک های تخصصی زیبایی نیز با دریافت مجوز از طرف پزشک متخصص از دستگاه های مخصوص برای فیشیال استفاده میکنند. در این مقاله به بررسی نکاتی مربوط به پاکسازی پوست میپردازیم.

میتوانیم بگوییم پاکسازی پوست، سه هدف اصلی دارد.

از بین بردن سلول های مرده ی موجود در لایه ی شاخی پوست.

از بین بردن چربی، سموم اضافی، آلودگی ها و ناخالصی های پوستی.

آبرسانی قوی به پوست، تقویت و تغذیه ی بافت صورت و بهبود گردش خون.

فواید پاکسازی پوست:

انجام پاکسازی پوست میتواند علائم پیری را به تعویق بیاندازد و پوست صورت شما را جوانتر کند.

پاکسازی پوست به بهبود گردش خون بافت پوست نیز کمک میکند.

جوش های زیر پوستی و آکنه ها از مواردی هستند که پاکسازی پوست از بین میبرد و پوستی صاف و شفاف را به شما هدیه میدهد.

مراحل پاکسازی پوست در خانه :

پوستتان را بشوئید. از بخور استفاده کنید. از ابزار پیلینگ استفاده کنید. پوستتان را لایه برداری کنید. از ماسک صورت استفاده کنید و در آخر از ابزار متعادل سازی پوست نیز استفاده کنید.

در ابتدا باید تمامی آلودگی ها و چربی های اضافی روی سطح پوستتان را با شوینده هایی که مناسب شما هستند و با پوست شما سازگاری دارند، از بین ببرید و پوستتان را برای انجام  فرآیند پاکسازی آماده کنید. بهتر است که شوینده ی خود را کاملا بررسی کنید تا با جنس پوست شما سازگاری داشته باشد و کمبود های پوستیتان را جبران کند و همچنین از شوینده های ملایم استفاده شود. در مرحله ی بعدی باید صورتتان را بخور دهید. اینکار باعث باز شدن منافذ پوستی میشود و برخورد مداوم قطرات تبخیر شده و ریز آب به صورت، باعث از بین رفتن لایه ی مرده ی پوست میشود و با وارد شدن به منافذ، به طور عمیق پوستتان هیدراته میشود.

پس از انجام این مراحل، پوست شما آمادگی لازم برای از بین بردن تمام زوائد پوستی را دارد. اما توجه داشته باید که باید از روش های مناسبی برای انجام اینکار استفاده کنید. یکی از این راهکارها، استفاده از ابزار پیلینگ میباشد. شکل این ابزار به صورت میله ای باریک، طراحی شده است که یک سر این میله به شکل نیدل میباشد و منافذ بسته ی پوست را باز میکند و سر دیگر شکلی حلقه ای دارد که به کمک آن میتوانید جوش های سر سیاه را از پوست صورت خارج کنید.

پس از اتمام این کار، لایه برداری پوست را انجام میدهیم که اتمام کار ما در فرآیند پاکسازی پوست میباشد زیرا در این مرحله سلول های مرده و آلودگی های عمیق پوست از بین میروند. پس از انجام لایه برداری که سموم پوست از بین رفته و پوستتان حالتی نرم و شفاف دارد، نیاز است که مواد ویتامینه ی مورد نیاز پوستتان را به آن وارد کنید. یک ماسک صورت طبق بافت پوست صورتتان انتخاب کنید و بر روی صورتتان بگذارید. اینکار منافذ پوست را سفت میکند و آبرسانی قوی انجام میدهد.

 

پاکسازی پوست

 

نکاتی که باید قبل از استفاده از ماسک صورت بدانید و به آنها توجه کنید.

استفاده از دست و انگشتان برای برداشتن و یا گذاشتن ماسک بر روی صورت کار بسیار اشتباهیست زیرا اینکار یکی از اصلی ترین عوامل انتقال آلودگی و باکتری میباشد و میتواند باعث بروز مشکلات و آسیب های پوستی شود، پس بهتر است که برای گذاشتن و مالیدن مواد مغذی ماسک بر روی صورتتان از قلم یا اپلیکاتور مخصوص ماسک استفاده کنید. برای انجام اینکار مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا با استفاده از ابزار، مقداری از ماسک را برداشته و بر روی تمام قسمت های پوستتان بگذارید و با ابزار نام برده شده آن را به پوست صورت خود بمالید. توجه داشته باشید که از ماسک بر روی پوست لب و دور چشمتان استفاده نکنید زیرا این نواحی از پوست صورت بسیار حساس هستند و اینکار ممکن است باعث تحریک آنها شود.

در آخر باید استفاده از تونر را فراموش نکنید. اینکار برای تنظیم شرایط فیزیولوژیکی سطح پوست انجام میشود و ph پوستتان را تنظیم میکند. تونرها مانع از رشد باکتری در سطح پوست میشوند و چربی ها، سموم و کثیفی های پوست را از بین میبرند.

نکاتی که باید برای انجام پاکسازی پوست رعایت کنید:

پاکسازی پوست را بیشتر از یک یا دوبار در ماه انجام ندهید.

برای مصرف لایه بردارها مقدار مشخصی تعیین کنید و سعی کنید زیاده روی نکنید زیرا اینکار موجب التهاب پوستی و حساسیت میشود.

انجام پاکسازی پوست به سالم نگه داشتن و جوان ماندن پوست شما کمک بسیاری میکند. اگر تمایل به انجام اینکار به عنوان اسکین کر نیز هستید میتوانید مقاله ی آموزش پاکسازی پوست ما را مطالعه کنید و از اطلاعات مفیدی که در اختیارتان گذاشته ایم استفاده کنید. برای ارتباط با آکادمی بیوتی منتورینگ میتوانید با شماره  ی زیر در ارتباط باشید.

۰۹۱۰۵۵۴۸۰۰۶

 

 

 

اشتراک گذاری در:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مرتبط