میکاپ چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد، به‌ویژه زنان، در زندگی روزمره خود آرایش می‌کنند. آن‌ها از انواع میکاپ برای پنهان کردن «نقص» روی صورت خود (چروک، آکنه، اگزما، و غیره) که باعث پایین آمدن اعتمادبه‌نفس آن‌ها می‌شود استفاده می‌کنند. برخی دیگر از آن برای جوان‌تر یا مسن‌تر به نظر رسیدن استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد، انجام صحیح انواع میکاپ را یک هنر می‌دانند. در این مقاله توضیح مختصری درباره معنی میکاپ و انواع مختلف سبک‌های میکاپ ارائه داده‌ایم. اگر دوست دارید با انواع میکاپ جدید آشنا شوید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم؛ پس با ما همراه شوید.

میکاپ چیست؟

در جواب این سؤال که میکاپ یعنی چه باید گفت که در اصطلاح میکاپ به معنی آرایش صورت است که به‌منظور رفع عیوب و افزایش زیبایی صورت انجام می‌شود. برخلاف گریم که به اصلاح فرم صورت کمک می‌کند در واقع میکاپ فقط به‌صورت رنگ می‌دهد.

در واقع میکاپ ، استفاده از وسایل آرایشی است که ما از آن برای اضافه کردن رنگ یا زیبایی چهره خود استفاده می کنیم. همچنین می‌توانیم از لوازم آرایشی برای برجسته‌کردن یا کانتور کردن قسمت‌های مختلف صورت یا حتی بدن استفاده کنیم. در حال حاضر صدها برند آرایشی در بازار موجود است که هر محصول کاربرد خاصی دارد. پالت های رنگی متناسب با انواع پوست در دسترس هستند. در واقع آرایشی وجود دارد که برای سنین خاص جذابیت دارد.

میکاپ

چرا مردم میکاپ می کنند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که تمایل به میکاپ وآرایش را برای بانوان ایجاد می کند.

برخی به دنبال ظاهری طبیعی تر هستند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند با هر رنگ و لعابی در ظاهر خود زیبایی خلق کنند.

مهمترین دلایلی که می تواند تمایل به آرایش و تنوع در اجرای انواع میکاپ را پوشش دهد به شرح زیر است:

پنهان کردن عیب های چهره

پوشاندان نقص هایی که در طول زمان در ظاهر ایجاد شده اند

تقویت ویژگی های زیبایی اولیه

تمایل به دریافت حس تمجید

کسب رضایت درونی و تقویت حس امنیت

افزایش روحیه و اعتماد بنفس

تنوع طلبی و هیجان خاص که تغییر ظاهر به همراه دارد.

در میکاپ حرفه ای چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

تعیین صحیح نوع پوست

مهمترین مرحله برای آرایش حرفه ای، تعیین صحیح نوع پوست است. زیرا محصولات و تکنیک هایی که بعد از آن مورد استفاده قرار می گیرند بر این اساس شکل می گیرند. عامل اصلی در اینجا این است که پوست چرب، خشک یا مختلط است، در حالی که باید مشخص شود که آیا واکنش آلرژیک نشان می دهد یا خیر.

تعیین فرم صورت و حالات چهره

تعیین فرم صورت یکی دیگر از عوامل مهم بعد از نوع پوست است. قبل از شروع آرایش باید فرم صورت که روی آن آرایش می شود مشخص شود و چه ویژگی های صورت باید مشخص شود.

تعیین حالات چهره فرد نیز برای اینکه آرایش نه تنها در صورت ثابت، بلکه در طول روز نیز خوب به نظر برسد، مهم است. در غیر این صورت، ژست های غیرمنتظره می توانند حتی زیباترین آرایش را خراب کنند.

دانش رنگ و تکنیک های نور

فردی که آرایش می کند باید دانش اولیه رنگ و نور را داشته باشد. این یک معیار مهم در میکاپ حرفه ای است که بتوان با هماهنگی بین رنگ ها و تکنیک های نور و سایه به کار رفته این موضوع را به خوبی منعکس کرد.

همچنین حرفه ای بودن یک آرایش با زیباترین ظاهری که با کمترین لمس به دست می آید آشکار می شود. به همین دلیل، به جای پنهان کردن ایرادات با محصولات کانسیلر و رنگ های اغراق آمیز که باعث ایجاد لایه ای بر روی صورت می شود، تصمیم خوبی است که با برجسته کردن زیباترین خطوط فرد، ظاهری طبیعی داشته باشید.

میکاپ مصری

در میکاپ مصری آرایش چشم‌ها بسیار مهم است. این نوع میکاپ با کشیدن خط چشم در بالا و پایین چشم‌ها به‌صورت موازی شروع و تا انتهای پلک ادامه پیدا می‌کند. در این نوع از میکاپ بیشتر از رنگ‌های مسی، طلایی و بژ استفاده می‌شود.

میکاپ شرقی

در میکاپ به سبک شرقی استفاده از رنگ‌های شاد بسیار مهم است. استفاده از رنگ‌های شاد هم در آرایش چشم و هم در آرایش لب‌ها بسیار مرسوم و بدون محدودیت است. در این سبک از آرایش معمولاً از رنگ‌های گرم مثل قرمز، بنفش، زرشکی، سرخابی و قهوه‌ای زیاد استفاده می‌شود.

میکاپ عربی

در سبک عربی بیشتر از رنگ‌های گرم و تیره و به‌صورت غلیظ استفاده می‌شود. این نوع آرایش بسیار شلوغ و سنگین بوده و در نهایت با تغییر زیاد در چشم‌ها ظاهر می‌شود. همچنین در سبک عربی برجسته نشان‌دادن لب‌ها و گونه‌ها بسیار بااهمیت است. به همین دلیل از خط لب و کانسیلر تیره به‌منظور ایجاد سایه‌روشن به‌صورت غلیظ استفاده می‌شود.

میکاپ اروپایی

در این سبک از میکاپ بیشتر تمرکز بر روی متعادل‌سازی چهره است. این کار جوری انجام می‌شود که شخص بیننده متوجه آرایش صورت نمی‌شود. در این نوع میکاپ از کرم‌پودر بسیار کم و بیشتر از رنگ‌های پایه و نزدیک به رنگ طبیعی پوست استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم این نوع میکاپ تضاد رنگی بین چشم‌ها و لب‌ها است. امروزه انواع میکاپ لایت را به‌عنوان میکاپ اروپایی می‌شناسند.

 

میکاپ خلیجی

در این نوع میکاپ که به سبک خلیجی معروف است، استفاده از رنگ‌های تیره و خط چشم‌های طولانی مرسوم است. استفاده از خط چشم‌های رنگی یا چسباندن نگین در اطراف چشم‌ها از ویژگی‌های بارز این نوع میکاپ به‌حساب می‌آید. همچنین استفاده از رژگونه به‌صورت زیاد و اغراق شده در این آرایش دیده می‌شود. از کرم‌پودر در آرایش خلیجی به‌صورت زیرساز تیره و سایه‌روشن‌های شدید استفاده می‌شود. در نهایت از رنگ‌های شاد و جیغ مثل صورتی تیره قرمز و زرشکی به‌عنوان رژلب در این نوع آرایش محبوبیت زیادی دارد.

میکاپ کلاسیک

سبک کلاسیک قدیمی‌ترین و شیک‌ترین سبک در انواع میکاپ است. در آرایش کلاسیک بین آرایش چشم و لب ارتباط مستقیمی وجود دارد، این‌طور که اگر آرایش لب غلیظ باشد و از رنگ‌های جیغ در لب استفاده شود، آرایش چشم‌ها باید روشن و لایت باشند و بالعکس. رنگ‌های رژ معمولاً در این نوع از آرایش قرمز یا زرشکی هستند. سایه‌های چشم هم رنگ ملایم‌تری دارند. استفاده از خط چشم مشکی در آرایش کلاسیک بسیار مرسوم است.

 

اشتراک گذاری در:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مرتبط