آموزش میکروبلیدینگ

آموزش مکروبلیدینگ

بسیاری از خانم ها از داشتن ابروهایی باریک و کم پشت خسته شدند و نمیخواهند مدام در حال مداد کشیدن و پر کردن ابروهایشان باشند. به همین دلیل به دنبال روشی دائمی برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا میگردند. زیبایی ابروها یکی از اصلی‌ترین رکن‌های جذابیت درصورت است و درسال‌های اخیر از روش های بسیاری برای ترمیم و اصلاح فرم ابروها استفاده میشده است. یکی از جدیدترین روش های ترمیم ابرو که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، میکروبلیدینگ یا هاشور است که به زیبایی ابروهای شما می افزاید. در این مقاله برای علاقه مندان این رشته یکسری مطالب مثل نحوه ی آموزش میکروبلیدینگ، ویژگی های یک پیگمنتر حرفه ای، نحوه ی ورود به بازار کار، درآمد و … قرارداده شده است. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست؟

در روش نیمه دائمی میکروبلیدینگ به پر کردن و اصلاح کردن فرم ابروهای مشتری میپردازیم. در این روش به دلیل وجود تیغه‌های دستی که از ۱۰ تا ۱۲ سوزن برای ایجاد برش‌های ریز در پوست تشکیل شده است، استفاده می‌شود که باعث میشوند رنگدانه‌ها در این برش‌های ریز رسوب ‌کنند. این تیغه‌ها به طوری طراحی شده که همانند موهای واقعی ابرو ظاهری طبیعی و واقعی به خطوط کشیده شده بدهد.
برای کسانیکه داخل ابروهایشان ریخته و ابروهایی نازک و نامرتب دارند، روش میکروبلیدینگ که هاشور ابرو هم نامیده می‌شود، بسیار مناسب است.
بسیاری از خانم ها در سال های گذشته ازروش های دائمی پر کردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده میکردند و چندان از نتیجه ی کارشان راضی نبودند. میکروبلیدینگ با استفاده از ابزاری به نام بلید انجام میشود و هاشورهایی کرک مانند در لابه لای ابروها ایجاد میکند و جلوه ای طبیعی به ابروها میدهد. این تکنیک علاوه بر ابرو برای آرایش دائمی چشم و صورت نیز قابل استفاده می باشد.

میکروبلیدینگ کار کیست؟

میکروبلیدینگ کار یا میکروپیگمنتیشن کار کسی است که در کارش مهارت، دقت و تخصص بالایی دارد و او همچنین توانایی دارد تا ابروها را کاملا قرینه و یکدست بکشد و قادر است مقدار مناسبی رنگدانه وارد پوست کند.

مهارت های یک میکروبلید کار حرفه ای چیست؟

برای یک میکروبلید کار حرفه ای شدن شما باید درباره زیبا شناختی صورت اطلاعات کافی کسب کنید و از این طریق مشتری های خود را راضی نگه دارید. شما به عنوان یک میکروبلید کار حرفه ای باید بتوانید بهترین ابرو ها را برای مشتری های خود انتخاب کنید، که برای انجام اینکار شما باید مدل های مختلف صورت را بشناسید. البته فراموش نکنید که فرم کلی صورت ها در چند دسته طبقه بندی میشوند به همین دلیل شناخت آنها کارسختی نمی باشد.همچنین شما باید با توجه به رنگ پوست مشتری رنگ مناسب با پوست او را برای میکروبلیدینگ ایشان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تمام مدل‌های ابرو نقطه کانونی دارند، به همین دلیل نحوه کشیدن آنها کاملا با هم متفاوت است.

دوره آموزش میکروبلیدینگ شامل چه چیزهایی میباشد؟

آموزش های میکروبلیدینگ در دو مرحله تئوری و عملی انجام میگیرند. در مرحله عملی، ابتدا بر روی پوست مصنوعی (پوست فیبروز) آموزش های لازم داده می شود. پس از تمرین و کسب تجربه و بالا رفتن توانمندی، انجام میکروبلیدینگ بر روی مدل طبیعی انجام میشود.

آموزش میکروبلیدینگ مناسب چه افرادی است؟

بهتر است ابتدا با یک مشاور ماهر و با تجربه که اطلاعات کافی دررابطه با آن شغل را دارد، مشورت کنید. زیرا هرحرفه، یکسری چالش ها دارد که ممکن است شما به عنوان یک تازه کار اطلاعات کافی از آن چالش ها نداسته باشید. پس بهتر است حتما با یک مشاور متخصص صحبت کنید و بعد از اینکه مطمئن شدید آن حرفه کاملا مناسب شخصیت شماست، برای آموزش و سپس ورود به بازار کار اقدام کنید.

رشته ی میکروبلیدینگ رشته ای است که برای انجام آن به ظرافت کاری و دقت بالایی احتیاج است، به همین دلیل کاری زمانبر است و همچنین نیاز به چندین بار روتوش و اصلاح دارد، به همین دلیل برای موفقیت در این رشته پردرآمد میکروبلید کار باید از صبر و حوصله زیادی برخوردار باشد.

تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروبلیدینگ با قلم دستی و فشار دست انجام میشود اما عمل میکروپیگمنتیشن با دستگاه برقی انجام میشود. دستگاه میکروپیگمنتیشن خاصیت تزریق رنگدانه به لایه ی عمیق تر پوست را دارد اما در میکروبلیدینگ رنگدانه ها بصورت سطحی تزریق میشوند. به همین خاطر ماندگاری میکروپیگمنتیشن طولانی تر است.

در میکروبلیدینگ سوزن ها به تعداد زیاد در کنار هم و در یک ردیف چیده شده اند اما دستگاه میکروپیگمنتیشن از سوزن های کمتری تشکیل شده که بصورت دایره دور هم جمع شده اند.

 

آموزش میکروبلیدینگ

برای پیگمنترشدن از کجا باید شروع کرد؟

همانطور که پیشتر گفتیم، برای شروع هر کاری باید ابتدا با یک مشاوره با تجربه و دلسوز صحبت کنید تا ویژگی های شخصیتی شما را دریابد و با استفاده از تجربه و دانش خود تشخیص دهد که آیا شخصیت شما مناسب این حرفه هست یا خیر و همچنین یک چشم انداز کلی از آن حرفه را در اختیار شما قرار دهد تا تصمیم گیری برایتان ساده تر و درست تر شود. سپس باید به دنبال یک مدرس خوب میکروبلیدینگ باشید و آموزش ببینید. بعد از اتمام آموزش و گذراندن دوره ی کارورزیتان میتوانید برای استخدام شدن اقدام کنید.

لوازم مورد نیاز برای آموزش میکروبلیدینگ

قلم میکروبلیدینگ

تیغ های مخصوص

هد بند و پیشبند

الکل و ضد عفونی کننده

پماد بی حسی

رنگ مخصوص تاتو

دوره ی کارورزی میکروبلیدینگ به چه صورت است؟

بعد از اتمام دوره ی آموزش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن، حتما یک مدتی روی پوست مصنوعی کار و تمرین کنید. سپس میتوانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید مدل شما بشوند. همچنین یکسری سایت ها و پیج هایی در اینستاگرام وجود دارند که مدل رایگان به شما معرفی میکنند. پس کار حدود ۱۰ تا ۲۰ مشتری را انجام دهید و همچنین ترمیم کنید تا ایرادهایتان برطرف شود و دستتان راه بیافتد.

اگر جایی را برای کارورزی پیدا نکردید، نگران نباشید، یک صندلی اجاره کنید و کارتان را شروع کنید. بعد از مدتی کار کردن روی مدل های رایگانتان ، زمانی که متوجه پیشرفت خود شدید و بر روی کارتان تسلط پیدا کردید، مدل های حرفه ای تر کار کنید، از نمونه کارهایتان عکس بگیرید و برای خودتان رزومه درست کنید سپس در سالنی که میخواهید استخدام شوید.

چه مواردی برای ورود به بازار کار باید رعایت شود؟

امروزه رشته تاتو و میکروبلیدینگ یکی از شغل های پردرآمد در سالن های زیبایی محسوب می شود. پس از اینکه شما دوره های آموزش میکروبلیدینگ را در یک آموزشگاه حرفه ای و تخصصی گذرانید، در پایان دوره پس از اخذ مدرک معتبر فنی و حرفه ای می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید و در این حرفه درآمد خوبی کسب کنید.

در هرحرفه ای عده ای بیکارهستند و عده ای بسیار پرکارند و شلوغ هستند. میکروبلیدینگ هم امروزه بازار کار بسیار خوبی دارد، اما به شرط اینکه به خوبی آموزش دیده باشید، دوره ی کارورزی خود را گذرانده باشید و بسیار تمرین کرده باشید.

برای ورود به بازار کار، علاوه برداشتن مهارت، باید جنبه های تبلیغاتی کار را هم در نظر گرفت، هرچند که ما اعتقاد داریم مهمترین تبلیغ همان کار انجام شده روی صورت مشتری است اما با توجه به تغییرات هر روزه در دنیای مد وبه وجود آمدن تکنیک های جدید، درخواست خانم ها برای داشتن چهره ای طبیعی تر و به دنبال آن آرایش های نچرال، درخواست برای خدمات میکروبلیدینگ ابرو بر خلاف تاتوی ابرو رو به افزایش است. پس برای شروع کار میکروبلیدینگ بازار کار خوبی پیش روی شما قرار دارد.

به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز است؟

هزینه ی آموزش میکروبلیدینگ متفاوت است. در حال حاضر هزینه آموزش میکروبلیدینگ حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان میباشد. برای تهیه مواد میکروبلیدینگ حدود ۲ تا ۵ میلیون تومان لازم است، البته رنگ های حرفه ای ترتا ۱۰ میلیون تومان هم هزینه میبرند. قیمت دستگاه های میکروپیگمنتیشن نیز از ۲ میلیون تومان شروع میشود تا ۱۰۰ میلیون تومان. مواد مصرفی هم که به صورت یکبارمصرف هستند، مانند دستکش و سوزن نیز حدود ۲ میلیون تومان هزینه میبرند. اما به این نکته توجه داشته باشید که قیمت ها ممکن است در زمان شروع کار شما متفاوت باشند.

یک مدرس میکروبلیدینگ حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

یک مدرس حرفه ای میکروبلیدینگ همیشه به داشتن رفتار مناسب و ارائه مشاوره های تخصصی به مشتریانش توجه میکند و داشتن تمرکز بالا از ویژگی های بارز مدرسین برتراست.

یک مدرس میکروبلیدینگ خوب پس از پایان دوره هنرجویان را پشتیبانی کرده و تا هرزمان که هنرجویان نیاز به یادگیری داشته باشند، به سوالات آنها پاسخ میدهد. همچنین هنرجوها برای اینکه تسلط کافی در انجام عمل میکروبلیدینگ را به طور کامل بدست آورند میتوانند به مدرس خود مراجعه کنند.

مدرس های برتر میکروبلیدینگ همچنین به جدیدترین متدهای تاتو و همچنین پاک کردن تاتو مسلط هستند.

راه های جذب مشتری در لاین میکروبلیدینگ

همیشه برای جذب مشتری سعی کنید خودتان الگوی کارتان باشید، زیرا مشتری ها قبل از هرچیزی به ظاهر کسی که قرار است خدماتشان را انجام دهد، توجه میکنند. همیشه آداب معاشرت را رعایت کنید و با خوشرویی به استقبال مشتریانتان بروید. همیشه از نمونه کارهایتان عکس و ویدیو آماده داشته باشید و در صفحه ی مجازیتان به اشتراک بگذارید. برای زمان های خاصی از سال تخفیف هایی را درنظر بگیرید، متن های تبلیغاتی را به صورت پیامک برای مشتریانتان ارسال کنید و با آنها در ارتباط باشید.

توجه داشته باشید که بسیاری از مشتری ها برای انجام خدماتی مانند تاتو یا میکروبلیدینگ دچار استرس و اضطراب میشوند و این وظیفه ی شما است که حس اعتماد را در آنها به وجود بیاورید و به آنها اطمینان خاطر بدهید و پس از انجام خدماتتان حتما پیگیر باشید و از مشتری هایتان بخواهید درباره کارتان نظر بدهند.

فراموش نکنید که نکات مراقبت و نحوه ی نگهداری از میکروبلیدینگ را حتما به مشتری هایتان بگویید.

بازارهدف میکروبلید کارها چه کسانی هستند؟

بازار هدف لاین میکروبلیدینگ هم بسیار گسترده است چرا که بسیاری از خانم ها با داشتن ابروهایی نازک و نامتقارن مشکل دارند و دوست ندارند مدام با پرکردن و مداد کشیدن به ابروهای خود وقت خود را تلف کنند و اینکار برایشان بسیار دشوار است، پس قطعا این افراد میتوانند ازمشتریان ثابت میکروبلیدینگ و یا میکروپیگمنتیشتن شما باشند.

فرکانس بازگشت مشتری در میکروبلیدینگ

بسیاری از مشتری های تاتو ممکن است دیگر به شما مراجعه نکنند، زیرا پیگیری های لازم را انجام نداده اید و بازخوردی هم از جانب مشتری هایتان دریافت نکردید. همیشه سعی کنید از مشتری درباره سلیقه شان و همچنین کیفیت خدماتی که برایشان انجام دادید سوال کنید. مشتری های میکروبلدینگ معمولا ۶ ماه تا ۱ سال بعد از انجام میکروبلیدینگ نیاز به ترمیم دارند و باید دوباره به شما مراجعه کنند. البته با توجه به ماندگاری مواد ممکن است تا ۳ سال نیز به ترمیم احتیاجی نباشد. فراموش نکنید که با سوال کردن درباره خدماتتان به مشتری ارزش داده اید و در ذهن او باقی میمانید.

درآمد یک پیگمنتر

درآمد پیگمنترها با توجه به تجربه، مهارت، منطقه ای که مشغول به کار هستند و تعداد مشتریانی که دارند متفاوت است. ما فرض میکنیم که شما به عنوان یک تازه کار یک مشتری صبح و یک مشتری عصر دارید. با این حساب، شما در یک روز کاری یک میلیون تومان درآمد خالص خواهید داشت. اگر روزهای تعطیل را در نظر نگیریم، تخمین زده می شود که در طول یک ماه ۵۰ مشتری به شما مراجعه کنند که مبلغ آن ۲۵ میلیون تومان خواهد بود. از طرفی، این مبلغ فقط به لاین ابرو مربوط میشود و اگر لاین های تاتو چشم و لب را نیز در نظر بگیریم، درآمد بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

برانکو بابیک Branco Babic یکی از پیگمنترهای برتر در جهان است.

معرفی از برخی از پیگمنترها و مدرسان خوب آموزش میکروبلیدینگ در ایران

عسل علیزاده

مریم حیدری

مریم صدوق

شقایق قنبری

مریم حمزه ای

سخن آخر:

مجموعه بیوتی منتوریگ همراه شما در مسیر ارتقا کسب و کار شماست. شما میتوانید قبل از انتخاب لاین میکروبلیدینگ، انتخاب مدرس، چگونگی قرار گرفتن در مسیر افزایش درآمد و یا پرسونال برندینگ به صورت خصوصی (حضوری یا ویدیوکال) با مشاورین ما در ارتباط باشید تا با توجه به تایپ شخصیتی و نیاز شما، حرفه ی مناسب را شناسایی و به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید در مسیر درست قدم بردارید. امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطاعات کافی درباره لاین میکروبلیدینگ بدست آورده باشید. برای برقراری ارتباط بیشتر با مشاورین ما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید. مشاورین ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستد.

۰۹۱۰۵۵۴۸۰۰۶_ ۰۹۱۹۶۳۳۱۱۰۸

اشتراک گذاری در:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مرتبط