دکلره چیست؟

چندین سال است که دکلره کردن مو به یکی از روش های اصلی رنگ کردن مو تبدیل شده است. با اینکه بیشتر خانم ها موهای بلوند یا رنگ های فانتزی را دوست دارند، اما باید این واقعیت را بپذیرید که دکلره برای موها مضر است و به آن آسیب می‌زند. بنابراین قبل از دکلره کردن موهای خود باید بدانید که دکلره مو چیست و از روش انجام و معایب آن آگاهی داشته باشید. به همین منظور ما در این مقاله درباره بلیچینگ یا دکلره مو، انواع پودرهای دکلره، عوارض و روش انجام آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

دکلره مو چیست؟
دکلره مو یا بلیچینگ به روشی گفته می‌شود که طی آن رنگدانه های مو، رنگ طبیعی خود را از دست می دهند و به همین دلیل می توان بر روی آن هر رنگی را پیاده کرد. در واقع با دکلره کردن موها، می توان رنگ تارهای مو را از بین برده و هرگونه رنگ روشن یا فانتزی را بر روی موها پیاده نمود.

آشنایی با انواع پودرهای دکلره
امروزه برای بلیچینگ از پودرهای دکلره متفاوتی استفاده می شود که در زیر به توضیح آنان پرداخته شده است:

دکلره مو چیست
۱. پودر دکلره آبی
اگر برای دکلره مو از پودرهای آبی استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که این پودرها از قوی ترین انواع آن می باشند و برای دکلره نمودن کامل موها و مخصوص رنگ کردن موهای مشکی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قصد هایلایت و مش کردن موهای خود را دارید، پودر بلیچینگ، نمی تواند گزینه خوبی برایتان باشد. از سوی دیگر زمانیکه در دکلره فویلی از پودر های آبی استفاده شود، موجب داغ شدن سریع فویل و آسیب رساندن به موها می شود.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
روش های مراقبت از موهای رنگ شده
۲. پودر دکلره بنفش
از این پودر برای دکلره نمودن موهای صورت و بدن استفاده می شود. نسبت به نوع آبی، پودر بنفش دارای ساختار ضعیف تری است. اگر موهای شما از نوع حساس است، پیشنهاد می شود تا از این پودرها استفاده کنید.

۳. پودر دکلره سفید
ضعیف ترین پودری که برای دکلره مو مورد استفاده قرار می گیرد، پودر بلیچینگ سفید است که دارای ساختار شیمیایی ضعیفی است و برای روش دکلره فویلی گزینه خوبی است.

برای دکلره مو از چه اکسیدانی باید استفاده کرد؟
اگر قصد دکلره کردن موهای خود را داشته باشید، قطعا نیاز است تا از یک اکسیدان مناسب استفاده کنید. این فاکتور می تواند پروسه دکلره شما را کامل نموده و به عنوان یک کاتالیزور مورد استفاده قرار گیرد. اکسیدان های موجود در بازار در سه دسته زیر طبقه بندی می شوند:

۶ درصد: اگر تار موهای شما بسیار نازک است یا قصد دارید تا موهای بدن؛ صورت و به صورت کلی موهای آسیب‌پذیر و نازک خود را رنگ کنید، باید از اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید.
۹ درصد: از این اکسیدان برای دکلره موهای معمولی استفاده می‌شود.
۱۲ درصد: از این شماره اکسیدان برای هایلایت و دکلره موهای کلفت استفاده می‌شود. اگر موهایی دارید که رنگ آن به آسانی باز نمی‌شود، می‌توانید با کمک این اکسیدان، رنگدانه‌های آن را از بین ببرید.

اشتراک گذاری در:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مرتبط