آموزش هیرکات

آموزش هیرکات

کوپ مو یا هیرکات یکی از رشته های آرایشگری و یک لاین کاملأ تخصصی است. در دوره آموزش تخصصی کوپ مو میتوانید با سرمایه کم، کسب درآمد بالایی داشته باشید. به راحتی میتوانید وارد بازار کار شوید. کوتاهی مو همیشه مشتری های مخصوص خودش را دارد. اگر شما قصد ورود به لاین کوتاهی مو را دارید، یا در رشته کوتاهی مو فعالیت دارید و میخواهید کسب درآمد بالاتری داشته باشید، از منتور و مشاور سالن زیبایی کمک بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان به اهداف خود برسید.

آموزش کوتاهی مو چیست؟

موارد آموزشی لاین تخصصی کوتاهی مو شامل: کوتاهی مو جهت مرتب کردن قد مو، فرم دهی به موها متناسب با هر کوتاهی و جذاب و زیباتر کردن صورت مشتری به شما آموزش داده میشود. آموزش کوتاهی مو از مبتدی تا پیشرفته به صورت تئوری و عملی برگزار میشود. آموزش تخصصی کوتاهی مو شامل: آموزش های لازم جهت آماده سازی موی مشتری قبل از انجام کار، آموزش کوتاهی اولیه، آموزش کار با موزر و تیغ پیشرفته، آموزش کم کردن حجم موها با پیتاژ، آموزش استفاده از دستگاه موخوره گیری، آموزش استفاده از دستگاه تیغ زن برقی، آموزش تند زنی توسط قیچی، موزر و تیغ، مدل های یک حرکته و دو حرکته و آموزش کوتاهی تلفیقی و ترکیبی میباشد. کوتاهی مو یا کوپ مو یکی از لاین های تخصصی سالن های زیبایی محسوب میشود. شما میتوانید با گذراندن یک دوره آموزش تخصصی کوتاهی مو به صورت حرفه ای به فرد متخصصی تبدیل شوید که تسلط کامل به اجرای تمام تکنیک های کوتاهی مو یا کوپ مو را با توجه به صورت و انتخاب مدل عکس ژورنالی طبق سلیقه مشتری کار کوتاهی مو را انجام دهید.

آرایشگر کوتاهی مو یا هیرکاتر کیست؟

هیرکاتر کسی است که به تمام استایل های مو یا همان مدل های کوتاهی مو شناخت کامل دارد و بهترین مدل ایده آل موها را بر اساس قد مو، فرم صورت و سلیقه مشتری با دستان هنرمندش که تاثیر زیادی در زیباتر شدن صورت مشتری دارد را خلق می کند.

وسایل مورد نیاز آموزش کوتاهی مو چیست؟

همه آرایشگران موفق همانند هر حرفه دیگری یک پکیج کامل از لوازم کوتاهی مو که نیاز دارند را تهیه میکنند تا دچار هیچ مشکلی نباشند. شما نیز اگر میخواهید به یک هیرکاتر حرفه ای تبدیل شوید بهتر است در مورد لوازم هیرکات اطلاعات دقیق را از مدرس خود بگیرید و لوازم آموزش کوتاهی مو در حرفه هیرکات را تهیه کنید و از آنها به بهترین شکل استفاده نمایید. داشتن وسایل با کیفیت در انجام کوتاهی مو: پیشبند، انواع قیچی، گیره تقسیم مو، انواع شانه، سشوار و تمام وسایلی که برای مشتری استفاده میکنید باید با کیفیت باشند. چرا که کیفیت خوب ابزار علاوه بر راحتی کار شما، کیفیت کارتان را نیز بهتر میکند و میتوانید به صورت تخصصی موهای مشتریان خود را کوتاه کنید. در دوره آموزش تخصصی کوتاهی مو، هنرجو به ابزار زیادی نیاز ندارد، بلکه به مهارت های هنرجو بستگی دارد.

 

آموزش هیرکات

انواع آموزش کوتاهی مو شامل:

مدل موی پیکسی (کوتاه و بلند)، مدل موی باب (فانتزی، کوتاه، بلند، گرد و لیر)، مدل موی پیک (کوتاه، بلند و نامتقارن )، مدل موی چتری (کوتاه و بلند )، مدل کوپ کلاسیک، مدل موی قارچی، مدل موی اروپایی، مدل کوپ فانتزی، مدل فشن، مدل هالیوودی، مدل لیر لایه ای، مدل کرنلی و … میباشد.

بعد از آموزش دوره کوتاهی مو، چه توانایی هایی کسب میکنید؟

بعد از پایان دوره آموزش تخصصی کوتاهی مو شما میتوانید به صورت تخصصی، کوتاهی مو را با شناخت دقیق زاویه ها در مدل های موی کوتاه، بلند، ایجاد حجم در مو و حجم گیری مو، طریقه کار کردن با قیچی های کوتاهی مو، پیتاژمو، ماشین موزر، طریقه درست نگه داشتن قیچی و شانه و شناخت فرم صورت و انتخاب درست مدل فرم دهی مو بر اساس صورت و سلیقه مشتری که آموزش دیدهئاید را برای مشتری اجرا کنید. در نهایت پس از شرکت در دوره تخصصی آموزش کوتاهی مو، میتوانید به عنوان هیرکاتر حرفه ای در سالن های زیبایی فعالیت کنید. به راحتی شروع به کار کنید و کسب درآمد کنید و یا کسب و کار فعلی خودتان را بهتر کنید.

بازار کار کوتاهی مو یا کوپ مو چگونه است؟

کوتاه کردن مو یکی از متداول ترین کارها در سالن های زیبایی میباشد. این لاین امروزه به عنوان یک لاین تخصصی شناخته میشود. کوتاه کردن مو فقط برای موهای بیش از اندازه بلند یا جلوگیری از موخوره انجام نمیشود. بلکه بعضی مواقع به دلیل تنوع، سالم بودن مو، تغییرات فصلی، سبک مد و فشن و شرکت در مهمانی یا مراسم و… نیز انجام میشود. تمام گروه های سنی میتوانند کار کوتاهی مو را انجام دهند، مخصوصأ بعد از هر رنگ ولایت و تراپی مو و همچنین مشتریان داخل سالن هم میتوانند مشتری کوتاهی مو باشند. میتوانند درکنار دوره آموزش تخصصی کوتاهی مو به آموزش موخوره گیری بپردازند، به راحتی کسب درآمد خوبی داشته باشند.

بعد از آموزش کوتاهی مو و کسب مهارت لازم چگونه وارد بازار کار شویم؟

 شما میتوانید با شرکت در دوره کارورزی کوتاهی مو یا همان کوپ مو شروع کنید. مدل رایگان انتخاب کنید و کوپ مو را اجرا کنید یا از طریق فضای مجازی مدل های مختلف کوتاهی مو را ببینید و یاد بگیرید. زمانی که مهارت های لازم د رزمینه کوتاهی مو به دست آوردید، برای اینکه بتوانید راحت تر درسالن های زیبایی خوب استخدام شوید، اول باید یک رزومه خوب و حرفه ای درست کنید و برای داشتن رزومه حرفه ای باید چندین مدل کوتاهی مو را روی کله مانکن های مصنوعی یا طبیعی امتحان کنید و همچنین از مدل های متفاوت استفاده کنید و بر روی مدل های زنده و واقعی، کوتاهی مو را اجرا کنید و بعد فیلم برداری و عکاسی کنید. شما میتوانید درپیج اینستاگرام، سایت و تلفن همراه خود نمونه کار داشته باشید تا بتوانید نمونه کارهای کوتاهی مو خود را به مدیر سالن زیبایی معرفی کنید.

دوره آموزش کوتاهی مو یا کوپ مو شامل چه قسمت هایی میباشد؟

به طورکلی دوره های آموزش کوتاهی مو شامل دوره های مقدماتی شامل: آشنایی انواع تقسیم بندی مو، آشنایی زوایای مختلف در تمامی نقاط سر، آشنایی با ابزار کوتاهی مو، آناتومی صورت، طریقه پیتاژ کردن مو، زاویه ها در انواع مدل های هیرکات و … میباشد. دوره تخصصی شامل: آشنایی با انواع دستگاه موزر و طریقه استفاده با دستگاه، آموزش تند زنی مدل های یک حرکته و دوحرکته، کوتاهی مو ژورنالی، کوتاهی مو سه بعدی، کوتاهی مو لیزری، کوتاهی مو مریخی و… میباشد، که بعد از گذراندن یک دوره آموزش و آشنایی با وسایل مورد نیاز کوتاهی مو شما احتیاج به تمرین و تکرار دارید. میتوانید از دوستان و آشنایان خود درخواست کنید تا به صورت رایگان مدل کوتاهی مو شما بشوند یا در دوره های کاروزی کوتاه مدت شرکت کنید و مدل های متفاوت کوتاهی بیشتری را ببیند و اجرا کنید تا زودتر به صورت تخصصی شروع به کسب درآمد بالایی برسید. آشنایی با تکنیک های کوتاهی مو روز دنیا  به عنوان یک هیرکاتر تخصصی و حرفه ای، باید از مدل ها و تکنیک های به روز اطلاعات لازم داشته باشید. چرا که در جذب مشتری تاثیر به سزایی دارد و رضایت مندی مشتری های شما بسیار لازم و ضروری است .

فرکانس بازگشت مشتری در کوتاهی مو چگونه است؟

هیرکات در سالن های زیبایی بانوان ممکن است هر شش ماه تا یکسال باشد. وفادار سازی مشتریان هیرکات طول میکشد و هیرکاتر باید حداقل دو سال از تجربه کاری اش گذشته باشد تا تشخیص بدهد که مشتریانش وفادار هستند یا خیر. لاین کوتاهی مو، مثل لاین ناخن نیست که سه ماه یا شش ماه بعد تشخیص داد که مشتریان شان بازگشت دارند. هیرکات برای آرایشگاه های آقایون مثل لاین ناخن میباشد، چرا که هر سه هفته یا هریک ماه باید آقایون برای مرتب کردن موی سر به آرایشگاه رجوع کنند.

چگونه میتوانید یک مدرس حرفه ای هیرکات باشید؟ 

شما میتوانید یک مدرس هیرکات متخصص بشوید، با تسلط دقیق و اجرای مدل های متفاوت کوتاهی مو شروع به آموزش های کاربردی و اثرگذار کنید. همچنین به دلیل آموزشهای کاربردی و تکنیک های به روز شما سریعا شناخته میشوید و درآمد عالی کسب خواهید کرد. در هر شرایطی با استفاده از یک لپ تاپ و اینترنت میتوانید نمونه های کوتاهی مو آموزشی تولید کنید و به راحتی برای تدریس روی سایت قرار دهید تا افرادی که دوست دارند با آموزش به دیگران، تغییرات جدید و مثبتی  در این تخصص ایجاد کنند ببینند. مدرس های حرفه ای هیرکات باید روش تدریس، فن بیان، مهارت های آموزش لازم را داشته باشند و بتوانند از تکنیک های به روز استفاده کنند و به عنوان یک مدرس هیرکات تخصصی در کنار هنرجویان قراربگیرند. مدرسین حرفه ای هیرکات باید مطالب و آموزش های خود را در کلاسهای مختلف ارائه کنند و به شکل ورک شاپ و یا مستر کلاس برگزارکنند تا همه هنرجوها را پوشش دهند. مدرسین باید برای برندینگ و کسب درآمد بالاتر در لاین هیرکات و آموزش کوتاهی مو، از منتور و مشاور سالن زیبایی کمک بگیرند، تا در کوتاه ترین زمان به اهداف خود برسند.

 

انواع هیر کات

برای شروع به کار هیرکات چه مقدار سرمایه نیاز داریم؟              

هزینه آموزش کوتاهی مو بستگی به انتخاب مربی دارد و در حال حاضر حدودأ از پنج میلیون تا بیست میلیون تومان میباشد.

هزینه لوازم کوتاهی مو حدودأ از یک میلیون تومان به بالا میباشد، که بسته به نوع برند لوازم کوتاهی مو بسیار متغیر است.

شما برای آن که بتوانید کار هیرکات خود را شروع کنید به مکانی نیاز دارید که وسایل و ابزاری را تجهیز ‌‌کنید یا این که تجهیز شده باشد و شما به صورت درصدی یا اجاره با آن مجموعه کار کنید.

هزینه مدل کوتاهی مو، عکاسی، تبلیغات و… نیز بخشی از هزینه های شما را برای ورود به بازار کار شامل میشود.

هزینه ‌ای را بابت دریافت گواهینامه و مجوز‌ بپردازید که این باعث‌ میشود کار شما قانونی و دارای اعتبار باشد.

در آخر‌ میتوان نتیجه گرفت که کار هیرکات جزء لاین های با هزینه کم محسوب میشود و شما در این حرفه با توجه به مهارت های لازم شناخته میشوید، به کسب درآمد خوبی خواهید رسید .

بهترین مدرسان هیرکات در تهران :

سمیرا راوی

نازیلا نوروزی

مریم ابراهیم پور

ساناز برومندی

یلدا کاظمی

مدارک معتبر هیرکات چیست؟

مواردی که یک مدرک بین المللی هیرکات باید داشت باشد:

دارای برند آکادمی واعتبار باشد.

این برند ثبت شده باشد.

قابل پیگیری درآن کشور باشد.

از پشتیبانی لازم برخوردار باشد.

در کشور ما مدرک فنی حرفه ای معتبر میباشد، اما آموزش های تخصصی که مدرسین هیرکارتر میدهند به حرفه ای تر شدن شما کمک کند.

مدرک بین المللی هیرکات در صورتی که به صورت قانونی و تحت پوشش یک مجموعه معتبرصادر شده باشد، در تمامی کشورها قابل استفاده است.

سخن آخر:

مجموعه بیوتی منتوریگ همراه شما در مسیر ارتقا کسب و کار شماست. شما میتوانید قبل از انتخاب لاین هیرکات، انتخاب مدرس، چگونگی قرار گرفتن در مسیر افزایش درآمد و یا پرسونال برندینگ به صورت خصوصی (حضوری یا ویدیوکال) با مشاورین ما در ارتباط باشید تا با توجه به تایپ شخصیتی و نیاز شما، حرفه ی مناسب را شناسایی و به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید در مسیر درست قدم بردارید. امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطاعات کافی درباره لاین هیرکات بدست آورده باشید. برای برقراری ارتباط بیشتر با مشاورین ما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید. مشاورین ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستد.

۰۹۱۰۵۵۴۸۰۰۶_ ۰۹۱۹۶۳۳۱۱۰۸

 

 

 

اشتراک گذاری در:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مطالب مرتبط